Skip to main content

Z okazji Święta Niepodległości Polski we Lwowie działacze lwowskiej Pogoni zorganizowali turnieje piłkarskie dla dzieci, juniorów i młodzieży.

W turnieju dziecięcym oprócz dzieci ze szkółki piłkarskiej Pogoni Lwów rocznika 2011–2012 zagrały też młodzi piłkarze Ruchu Winniki i lwowskich Karpat. Zwycięzcą turnieju zostały maluchy Ruchu Winniki wygrywając 3:0 z Pogonią i 10:1 z Karpatami. Trampkarze Pogoni zremisowali z Karpatami 3:3 ostatecznie zajmując drugie miejsce. Brąz dostał się lwowskim Karpatom.

– Tym turniejem Niepodległościowym chcieliśmy uczcić to święto. Zaprosiliśmy dwie lwowskie drużyny Karpaty i Ruch, aby z nami świętowali Dzień Niepodległości, który jest ważny również dla Ukrainy – powiedział prezes Pogoni Lwów Marek Horbań.

W turnieju są zwycięzcy, ale nie ma zwyciężonych. Dlatego każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i słodkie upominki.

Dziecięca szkółka piłkarska Pogoni Lwów działa od 2010 roku. Uczęszczają do niej dzieci z polskich szkół we Lwowie i parafii łacińskich.

W Młodzieżowym Turnieju Piłkarskim na stadionie „Szkolar” wzięły udział trzy lwowskie młodzieżowe zespoły: Szkoła Olimpijskiej Rezerwy – 4 (SDJUSZOR), Pride Lwów oraz Pogoń Lwów. Zwycięzcą turnieju została drużyna Pride, która zremisowała z Pogonią 0:0 oraz uzyskała zwycięstwo w meczu z SDJUSZOR 1:0. Pogończycy po przegranej z SDJUSZOR 0:1 zajęli trzecie miejsce w turnieju.
Pomimo ostrej rywalizacji na boisku, turniej odbył się w ciepłej braterskiej atmosferze. Podczas wręczenia nagród prezes lwowskiej Pogoni – Marek Horbań podziękował przybyłym drużynom za uczczenie tak ważnego dla Polski święta — Święta Niepodległości.

Natomiast w halowym turnieju wzięły udział cztery drużyny, które od lat reprezentują Amatorską Ligę Polaków: Pogoń Lwów Amatorska A, Pogoń Lwów Amatorska B, Premiera Lwowska oraz Reprezentacja Lwowa. W hali Dynamo rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. Po sześciu meczach został wyłoniony tegoroczny zwycięzca turnieju, którym została Pogoń Lwów Amatorska A. Drugie miejsce wywalczyła Premiera Lwowska, brąz zdobyła Pogoń Lwów Amatorska B, a na miejscu czwartym została Reprezentacja Lwowa.

Drużyny, które wywalczyły „turniejowe podium”, otrzymały pamiątkowe puchary, a zwycięzca tegorocznego turnieju voucher na kwotę pięciu tysięcy hrywien na zakup sprzętu sportowego.
Organizatorem turnieju był Lwowski Klub Sportowy „Pogoń” przy wsparciu partnerów Fundacji LOTTO, Fundacji Pogoń Lwów  oraz sponsorów klubu.