W sobotę, 22 czerwca, odbył się tradycyjny turniej Amatorskiej Ligi Polaków obwodu lwowskiego, który zgromadził pięć drużyn rywalizujących o Puchar Prezesa Pogoni Lwów.

W turnieju wzięły udział następujące zespoły: Szansa Strzelczyska, Premiera Lwowska, Pogoń Lwów Old Boy, Pogoń Lwów Amatorska oraz Pogoń Lwów Junior. Rywalizacja była zacięta, ale mimo intensywnych zmagań na parkiecie, panowała przyjazna i serdeczna atmosfera. Każda drużyna starała się zaprezentować swoje umiejętności i walczyła o zwycięstwo w systemie „każdy z każdym”.

W decydującym meczu turnieju, Pogoń Lwów Old Boy zdobyła Puchar Prezesa Pogoni Lwów, pokonując swoich przeciwników i wykazując się wyjątkową determinacją oraz zespołowym duchem.

Organizatorzy przygotowali dla każdej z drużyn pamiątkowe medale, sportowe prezenty oraz poczęstunek, co dodatkowo podkreśliło znaczenie i uroczysty charakter tego wydarzenia.

Warto wspomnieć, że inicjatorem utworzenia Amatorskiej Ligi Polaków w piłce nożnej w 2010  roku była Pogoń lwów. Liga ta skupia amatorskie drużyny działające w obwodzie lwowskim, powstałe przy Domach Polskich, kościołach łacińskich oraz polskich organizacjach pozarządowych.

Lwowski Klub Sportowy Pogoń Lwów wyraża serdeczne podziękowania dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie za stałe wsparcie projektu Amatorskiej Ligi Polaków w Piłce Nożnej. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest kontynuowanie tej pięknej tradycji, która łączy Polaków w obwodzie lwowskim przez sport i wspólne wartości.