Sylwetki legendarnych lwowskich zawodników początku XX wieku patronowały dziecięcemu turnieju piłkarskiemu o puchar Legend Pogoni. Mimo deszczowej pogody zawodnicy 8 drużyn wyszli na boisko zmagając się o puchar Legend Lwowa. Wśród uczestników – zespoły piłkarskie ze Lwowa i obwodu lwowskiego. Udział w zawodach wzięli chłopaki w wieku 8-12 lat.

Na boisku trwała zacięta rywalizacja, a wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom gry. Natomiast w przerwach między meczami nagrodą dla młodych zawodników był pyszny poczęstunek – napoje i pizza. Uczestnicy dziękowali za okazję sprawdzić poziom swoich możliwości. – Staramy się brać udział w każdych tego typu zawodach. Dziękujemy Pogoni Lwów za zorganizowanie takiego turnieju, ponieważ dla dzieci w tym trudnym czasie pozytywne emocją są bardzo ważne – podkreślił Aleksander Grynyszyn, trener FC Kapłan.

Wśród uczestników turnieju znaleźli się nie tylko młodzi piłkarze ze Lwowa, ale również drużyny z różnych miast. Na przykład zawodnicy Dziecięcej Szkoły Sportowej w Kamionce Buskiej.

Po zaciętych meczach, Pogoń Lwów awansowała do finału. Ich rywalami była drużyna Akademii Piłkarskiej Rawa, filii głównej drużyny Lwowa – Karpat. Regulaminowy czas gry skończył się wynikiem remisowym 1:1. I dlatego ostatecznie los puchara został wyznaczony pod czas rzutów karnych. Młodzi zawodnicy Pogoni Lwów zwyciężyli 4:5. Dzięki Fundacji Pogoń Lwów oraz Fundacji KGHM Polska Miedź

Puchar Legend Pogoni zdobyli gospodarze, ale każda z drużyn otrzymała pamiątkowe medale i puchary oraz cenne sportowe nagrody., każda z drużyn otrzymała medale, puchary, indywidualne wyróżnienia oraz cenne sportowe nagrody.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego Polonia i Polacy za Granicą 2023″