W dniu 24 września na Bogdanówce został rozegrany kolejny dziecięcy turniej piłkarski. Tym razem na murawie zmierzyli się 10-ciolatkowie reprezentujące: FC Lwy, FC Sambor, FC Zwenygród, DJUSZ Jantar Jowojaworowsk, FC Dynamo Lwów, FC Hałyczyna Lwów, FC Szczerzec oraz gospodarze LKS Pogoń Lwów. Turniej upamiętniał słynnych zawodników lwowskiej Pogoni, którzy sto lat temu zdobywali dla klubu pierwsze tytuły Mistrza Polski. W przerwie między meczami młodzi zawodnicy zapoznali się ze specjalnie przygotowaną na to wydarzenie dwujęzyczną wystawą pt. „Sportowy świat dawnego Lwowa. Ludzie i miejsca”. Przybliżającą sylwetki legendarnych lwowskich zawodników, opracowaną przez pasjonatów historii lwowskiego sportu.

Pomimo deszczowej lwowskiej pogody na boisko było „upalnie”. Każda z drużyn prezentowała dobrą grę i chęć zwycięstwa. Najskuteczniejszym zespołem został DJUSZ Jantar Jowojaworowsk, którzy w półfinale byli lepsi od Pogończyków, a w finale pokonali Hałyczynę 2-0. Niebiesko-czerwoni wygrali mały finał.

Dzięki Fundacji Pogoń Lwów oraz Fundacji KGHM Polska Miedź, każda z drużyn otrzymała medale, puchary, indywidualne wyróżnienia oraz cenne sportowe nagrody. Dla każdej z drużyn był przewidziany ciepły posiłek w postaci pizzy i napojów.

Słowa uznania dla wolontariuszy, komitetu rodzicielskiego, obsługi sędziowskiej oraz trenerów.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego Polonia i Polacy za Granicą 2023″