Czas na ostatnią już odsłonę z cyklu „Piątkowe Podsumowania Roku”. Dzisiaj przychodzimy do Was ze sportowym pozdrowieniem.

Fundacja powstała z myślą o wspieraniu rozwoju klubu Pogoń Lwów. Jest to jeden z naszych celów statutowych. Jednak to nie tylko sport, to też działalność społeczna, edukacyjna, szacunek dla historii i wychowanie patriotyczne. Lwowski Klub Sportowy kładzie szczególny nacisk na zaangażowanie młodzieży w odrodzenie polskich tradycji sportowych we Lwowie. 100 lat temu piłkarze tej drużyny sięgnęli po pierwsze piłkarskie mistrzostwo Polski, które rozpoczęło serię spektakularnych sukcesów. Pogoń Lwów dzięki temu stała najsilniejszą przedwojenną drużyną.

Wartości, którymi kieruje się klub, od 24 lutego nabrały nowego znaczenia. Patriotyzm, pamięć o historii, ale przede wszystkim hart ducha i odwaga – przyświecają na co dzień młodym Pogończykom. Wierzymy, że już wkrótce rozegrają mecz w wolnej Ukrainie!

NIW-CRSO prowadzi działania na rzecz rozwoju postaw obywatelskich i patriotycznych. Realizuje również programy na rzecz rozwoju sektora pozarządowego i wolontariatu takie jak PROO 1a, z którego otrzymaliśmy wsparcie.