Grudzień tuż-tuż, a koniec roku to doskonały czas na przegląd minionych działań. W związku z tym, rozpoczynamy cykl „Piątkowe Podsumowania Roku”, w którym zaprezentujemy, czym zajmowała się nasza Fundacja w 2022 r.

Na początek długofalowa akcja: Solidarni z Ukrainą.

Razem z Pułkiem 4. Ułanów Zaniemeńskich zorganizowaliśmy zbiórkę niezbędnych artykułów na terenie Głogowa i okolic. Przy współpracy z licznymi szkołami, instytucjami kultury, zaprzyjaźnionymi fundacjami i stowarzyszeniami, a także prywatnymi darczyńcami o wielkich sercach gromadziliśmy dary dla potrzebujących uchodźców i mieszkańców Ukrainy, które potem były dostarczane bezpośrednio na granicę lub przewożone do wojewódzkich hubów i przekazywane do punktów pomocowych. Od wielu miesięcy koordynujemy działania, których cel jest jeden #PomagamyUkrainie.

Fundacja Pogoń Lwów realizuje efektywnie swoje cele statutowe przy wsparciu z NIW CRSO, z programu PROO 1a. Fundacja otrzymała dofinansowanie w ramach priorytetu 1a tego programu, na wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego Fundacji.