Pora na kolejne „Piątkowe Podsumowanie Roku”. Tym razem chcielibyśmy w skrócie przedstawić, jakie spotkania i wydarzenia zorganizowaliśmy w 2022 r.

Jako Fundacja wspieramy na co dzień inicjatywy w obszarach kultury i tradycji, edukacji i sportu . Poza opisywanymi w zeszłotygodniowym wpisie przedsięwzięciami, dołączyliśmy się również m.in. do działań naszego partnera – Głogowską Edukację Kresową. Ufundowaliśmy nagrody dla uczestników II Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego, który odbył się w czerwcu w Czernej. Mieliśmy także swój udział w V Głogowskim Biegu Orląt Lwowskich, połączonego z konkursem plastycznym i konkursem wiedzy historycznej dla uczniów z Głogowa, który zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 13 im. Orląt Lwowskich.

Uczciliśmy pamięć o Młodych Bohaterach, biorąc udział w II edycji biegu Kryptonim Szare Szeregi. Do przebiegnięcia mieliśmy symboliczne 1939 m. Organizatorem biegu była Fundacja Wychowanie przez Sport. Wydarzenie patronatem objęło m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Niewątpliwie sporym sukcesem jest wyremontowanie siedziby naszej Fundacji w Głogowie. Do odnowionego biura zaprosiliśmy Radę Fundacji, razem podsumowaliśmy dotychczasowe aktywności i omawialiśmy strategię przyszłych działań.

Działania sfinansowane w ramach PROO. Program umożliwia dofinansowanie wsparcia instytucjonalnego i organizacyjnego organizacji pozarządowych, które działając społecznie, często z braku środków nie są w stanie zrealizować samodzielnie takich działań.