Pan Marek Horbań, prezes LKS Pogoń Lwów – Fanpage Klubu wziął udział w „Rodzinnym Pikniku z Marszałkiem”, zorganizowanym przez grupę rekonstrukcyjną LKS POGOŃ LWÓW – Retro Liga Żarów/Strzegom, z którą od dwóch lat współpracuje nasza fundacja.

Do Żarowa zawitał Marszałek Piłsudski wraz z małżonką (Stwowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „SRH Świdnica”).

Podczas wydarzenia odbyły się gry sportowe według opisu Edmunda Cenara, ojca polskiej piłki nożnej.

Dla zwiedzających dostępne były także: wystawa strojów sportowych uczestników Retro Ligi, wystawa „Moda i kosmetyka lat 20. XX w.”, rekonstrukcja historyczna Związku Strzeleckiego oraz wystawa „Sportowy Świat Dawnego Lwowa: Ludzie i Miejsca”, użyczona przez naszą fundację.

Kulminacją pikniku było rozegranie meczu o mistrzostwo Retro Ligi miedzy Pogoń Lwów Retro Liga Żarów/Strzegom oraz Strzelcem Białystok (Choroszcz).