W turnieju zmierzyło się sześć dziecięcych drużyn 2012-13 r. reprezentujących ziemię lwowską. Ideą turnieju było poprzez sport propagowanie chlubnej historii lwowskiej Pogoni, która 100. lat temu zdobyła swoje pierwsze Mistrzostwa Polski a zwycięska passa lwowskiego klubu trwała od 1922 do 1926 roku.

Watro zauważyć, że każda z drużyn wykazała się dobrym poziomem gry a sportowe emocje, mogły choć na chwilę odciągnąć dzieci od codziennej wojennej rzeczywistości. Zwycięzcą turnieju zostały Sichowscy Aniołowie, którzy zdobyli Puchar Legend Pogoni Lwów oraz cenne nagrody.

Każda z drużyn otrzymała od organizatorów pamiątkowe medale.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego Polonia i Polacy za Granicą 2023”