W niedzielę 11 czerwca odbyła się kolejna edycja Turnieju Amatorskiej Ligi Polaków organizowanej przez Pogoń Lwów. Na boisku zmierzyły się amatorskie drużyny z lwowskiego obwodu, walczące o zwycięstwo w turnieju. Tegoroczny turniej został poświęcony legendarnym zawodnikom lwowskiego klubu, którzy ponad 100 lat temu przez pięć lat z rzędu zdobywali tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej.

Po dość wyrównanych rozgrywkach Puchar Legend Pogoni Lwów trafił do amatorów Pogoni Lwów. Puchar zwycięzcom wręczył wiceprezes klubu – Czesław Zajdel podkreślając w swym przemówieniu znaczenie pamięci o chlubnej historii lwowskiej Pogoni. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali od organizatorów nagrody w postaci sprzętu sportowego, a po zakończeniu turnieju odbyło się tradycyjne spotkaniu przy grillu.

Warto wspomnieć, że  Amatorska Ligi Polaków Obwodu Lwowskiego została zainicjatywa przez LKS Pogoń Lwów  w 2010 roku. W rozgrywkach tych  biorą udział  zespoły piłkarskie powstałe przy Domach Polskich, parafiach katolickich oraz towarzystwach w obwodzie lwowskim.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego Polonia i Polacy za Granicą 2023”