W Kolegiacie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Głogowie odbyła się uroczystość poświęcenia oraz przekazania sztandaru dla Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy znaleźć się w gronie fundatorów nowego sztandaru dla naszej zaprzyjaźnionej szkoły, która na co dzień pielęgnuje polską kulturę i wartości.

Polska Szkoła Sobotnio-Niedzielna w Szczercu działa przy parafii św. Stanisława od 15 lat. Jej patronem jest Stanisław Maczek, generał dywizji Wojska Polskiego, prekursor polskiej broni pancernej, kawaler Orderu Orła Białego, który urodził się w Szczercu i spędził tam swoje młodzieńcze lata.

Zakup wsparli również: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Lwowski Klub „Pogoń”, Fundacja Zawiszy Czarnego, Fundacja Oddział Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4. Ułanów Zaniemeńskich, Stadnina Koni „Kalinówka”, 125. Jaczowska Drużyna Harcerzy „Husaria” im. ks. Jeremiego Wiśniowieckiego. Przedstawiciele instytucji podczas uroczystości w głogowskiej kolegiacie wbili symboliczne gwoździe w drzewiec sztandaru.