Dziś, 10 października 2021 r., ​Kazimierz Górski oficjalnie został patronem stadionu PGE Narodowy w Warszawie.

W uroczystości nadania obiektowi imienia Kazimierza Górskiego udział wezmą m.in. członkowie rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej — Wojciech Dąbrowski, prezes Stadionu Narodowego — Włodzimierz Dola oraz  syn legendarnego trenera Dariusz Górski. Na uroczystości byli obecni  jego byli podopieczni — Jan Tomaszewski i Lesław Ćmikiewicz, współpracownicy, na czele z Andrzejem Strejlauem, czy były szef PZPN Michał Listkiewicz oraz obecny Cezary Kulesza. Trener Jerzy Engel i byli piłkarze reprezentacji Polski.

Nie zabrakło też „lwowskiego akcentu” w postacie  przybyłego na to ważne wydarzenie prezesa lwowskiej Pogoni  oraz Fundacji Pogoń Lwów Marka Horbania.

W trakcie swojej wypowiedzi premier Mateuszem Morawieckim zaznaczył:

– Kazimierz Górski dawał Polakom w bardzo trudnych latach ogromną nadzieję, prowadził swoje „Orły” do zwycięstw; to znakomity pomysł, wspaniała idea, aby stadion PGE Narodowy w Warszawie, nasz narodowy stadion, główny stadion Polski nosił jego imię.

Z kolei Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej, sponsora tytularnego PGE Narodowego, przyznał, że jest dumny, iż ten obiekt zyskał imię Kazimierza Górskiego – „człowieka, który za życia stał się legendą”.

W imieniu rodziny Górskiego jego syn Dariusz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Stadion Narodowy będzie nosił imię Kazimierza Górskiego:

– Tak jak wiele osób było zaangażowanych w tamte sukcesy, bo ojciec sam tego nie zrobił, tak wiele osób było zaangażowanych, że ten stadion nosi jego imię. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.

W trakcie tej imprezy  przy arenie odsłonięto  także pamiątkową tablicę z Kazimierzem Górskim.  Uroczystego odsłonięcia dokonał syn legendarnego trenera – Dariusz Górski.

Na zakończenie tego wydarzenia o godz. 15 odbył się mecz pokazowy byłych kadrowiczów z polskimi parlamentarzystami.  Na murawie w akcji  można było  zobaczyć  kadrowiczów Jerzego Engela, m.in. Jacka Bąka, Jacka Krzynówka, Macieja Żurawskiego.