Powoli dobiega końca pobyt najmłodszych zawodników Pogoni Lwów na koloniach letnich – „Lato z Polską”, organizowanych przez Oddział Północno – Mazowiecki Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Pułtusku. W trakcie ośmiodniowego pobytu Polacy z Ukrainy, Litwy i Węgier miło spędzili czas. Interesujący i bogaty program obejmował różne atrakcje edukacyjno-rekreacyne. Wśród nich znalazły się m.in.: wycieczka do Warszawy (zwiedzano Trakt Królewski, Muzeum Sportu, Stare Miasto),  zajęcia kreatywne – „tradycje polskie”, rejs gondolami po Narwi, liczne gry i zabawy, wizyta w gospodarstwie agroturystycznym “Chata za wsią”, „ABC dobrego zachowania się przy stole”. Główną atrakcją bylo spotkanie z Olimpijczykiem, Panem Zenonem Licznerskim – srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku (sztafeta 4 x 100 m).
W imieniu Klubu dziękujemy Stowarzyszeniu Wspólnota Polska za zorganizowanie i przeprowadzenie tych niezapomnianych kolonii. Dziękujemy również Fundacji PGNiG, która za pośrednictwem Fundacji Pogoń Lwów zapewniła transport na trasie Lwów-Pułtusk-Lwów dla naszych zawodników.