Drodzy Przyjaciele,
Nasza Fundacja, przy współpracy z Fundacja LSSE, organizuje liczne zbiórki darów, które dzięki wsparciu działaczy klubu LKS Pogoń Lwów – Fanpage Klubu, wielu wolontariuszy oraz za pośrednictwem Akademii Wojsk Lądowych z siedzibą we Lwowie, trafiają do najbardziej potrzebujących miejsc na Ukrainie.

Do stałych potrzeb, takich jak konserwy z długim terminem ważności, leki, apteczki, zaopatrzenie taktyczne i medyczne, dziś dołączyła kolejna lista, tym razem od ukraińskich strażaków, którzy w oficjalnym piśmie do naszych wolontariuszy proszą o niezbędny sprzęt.

Umożliwi on szybkie reagowanie na pożary, wypadki i inną konieczną pomoc dla ludności cywilnej. Akcji ratunkowych jest bardzo dużo, jednak niestety cały czas brakuje podstawowego wyposażenia.

Z tego powodu, zwracamy się z gorącą prośbą o dołączenie do naszej zbiórki darów dla strażaków, wojskowych oraz ludności cywilnej.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem e-mail: fundacja@pogon.lwow.net bądź telefoniczny pod numerem: 574 770 622.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i facebookowego profilu, gdzie będziecie na bieżąco z naszymi działaniami.

Poniżej tłumaczenie listu na język polski:

Główny Departament Służby Cywilnej Ukrainy
ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Obwodzie Lwowskim
V Państwowy Oddział Ratowniczo-Gaśniczy

W sprawie udzielania pomocy humanitarnej

W celu szybkiego reagowania na pożary, wypadki i pomoc ludności cywilnej, w związku z agresją wojska Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, proszę o pomoc humanitarną w postaci sprzętu przeciwpożarowego i ratowniczego, sprzętu strażackiego, a mianowicie:

• Ochronne kombinezony przeciwpożarowe;
  • Hełmy strażackie;
  • Rękawice przeciwpożarowe;
  • Buty strażackie;
  • Węże strażackie o różnych średnicach;
  • Prądownice strażackie;
  • Sprzęt ochrony dróg oddechowych i wzroku;
  • Instrumenty hydrauliczne;
  • Przecinarki;
  • Latarki;
  • Pompy strażackie.
    Podpisał: Kierownik V Państwowego Oddziału Ratowniczo-Gaśniczego Roman Kindrat.