Dziś 30 stycznia, a ten dzień jest wyjątkowy z wielu powodów.

46 lat temu przyszedł na świat Przemysław Bożek – człowiek, którego nikomu przedstawiać nie trzeba.

Obecnie zarządzający Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, który zwykł powtarzać, że „Prezesem się bywa, a nauczycielem się jest”. To zdanie przyświeca mu na co dzień, jest drogowskazem w podejmowanych działaniach, w chwilach zwątpienia przypominając o tym, że czyniąc dobro pomagamy innym, a sami uczymy się całe życie.

Przemysław Bożek to społecznik, w którym drzemie (ale często też się budzi) sportowy duch. Dokładnie 8 lat temu zakończył swoją formalną przygodę z Chrobrym Głogów, drużyną, której – jako rodowity głogowianin – wiernym fanem jest do dziś. Drugim klubem piłkarskim mającym szczególne miejsce w jego sercu jest Pogoń Lwów.

Nasza Fundacja powstała z myślą o wspieraniu rozwoju Pogończyków. To jednak nie tylko sport, ale też działalność społeczna, edukacyjna, szacunek dla historii i wychowanie patriotyczne.

Właśnie 30 stycznia 2023 roku Przemysław Bożek został powołany na funkcję prezesa Fundacji Pogoń Lwów. Gratulujemy i życzymy powodzenia w nowej roli, składając też przy okazji najlepsze życzenia urodzinowe.