W dzisiejszej odsłonie cyklu wspominamy wyjątkowy wieczór w Legnicy, pełen refleksji i wzruszeń.

Fundacja Pogoń Lwów była współorganizatorem Apelu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert skierowany był do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Wolontariusze naszej Fundacji wystąpili z tematycznym programem artystycznym.

Uczestnicy uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych mieli również okazję m.in. poznać bliżej życiorysy Bohaterów naszego narodu oraz wysłuchać muzycznych interpretacji patriotycznych wierszy.

Wydarzenie było hołdem dla niezłomnych, wspomnieniem ich tragicznych losów, ale też godnych naśladowania postaw.

Fundacja Pogoń Lwów realizuje efektywnie swoje cele statutowe przy wsparciu z NIW CRSO, z programu PROO 1a. Fundacja otrzymała dofinansowanie w ramach priorytetu 1a tego programu, na wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego Fundacji.